Čtvrtek, 18 července 2024

Řetězec má novou obchodní strategii: Donutit zákazníky, aby se ošidili sami!

Některé obchodní řetězce snad mají speciální oddělení na hledání rafinovaných způsobů jak mást zákazníky. Jak jinak si vysvětlit přes měsíc starou praxi jednoho obchodu v pražských Kobylisích.

Příroda:

Politika:

Alexej Navalnyj: Kdo stojí za jeho záhadným úmrtím?

Alexej Navalnyj zemřel za nejasných okolností ve vězeňské nemocnici. Už v minulosti čelil pokusům o fyzickou likvidaci, včetně otravy nervově paralytickou látkou. Co stojí za jeho smrtí?

Historie:

Jsme potomky Keltů? Také si neuměli vládnout

Historie a kultura Keltů, včetně společenské struktury, řemeslných dovedností, náboženských rituálů a jejich potenciálního vlivu na současnou společnost. Byli Keltové našimi předky?

Náboženství:

Na Hromnice o hodinu (a dvacet minut) více…

Tradiční český svátek Hromnice je plný pranostik a starých zvyků, které ukazují, jak naši předci vnímali přechod ze zimy do jara, od zapalování hromniček po slovanské rituály spojené s bohem Perunem.

Věda:

Vyhubí umělá inteligence lidstvo?

Stojíme na prahu zkázy? Šokující možnosti, jak může umělá inteligence zničit lidstvo a jak naléhavá je potřeba její regulace a etických zásad.

Tajemno:

Přízrak tyrana ze 17. století ovládl Chotěboř

Legendární duch Jaroslava Sezimy Rašína z Rýzmburka prý při svých nočních jízdách terorizoval měšťany v Chotěboři. Odvážný čin sladovnického pomocníka odhaluje klíč k legendě, která fascinuje dodnes.

Finance:

Vyřízení reklamace a vrácení peněz do 24 hodin? V Číně standard, v Česku sci-fi!

Zatímco na čínském e-tržišti bývá reklamace vyřízena obvykle do 24 hodin, v českých obchodech se může protáhnout i na několik týdnů. Obchodníci se pak nemohou divit, že přicházejí o zákazníky i tržby.

Kultura:

Česká televize: Střelba ve škole ne, na Ukrajině ano!

Česká televize pozastavuje vysílání druhé řady seriálu Stíny v mlze kvůli scéně střelby ve škole, zatímco ve zpravodajství se nezdráhá odvysílat střelbu, výbuchy a násilí z konfliktu na Ukrajině!

Trendy:

Zásilkovna: Firma, kde balíky doručuje zřejmě Superman a stejně je nedodá.

Zásilkovna je snad jediná firma, která dokáže převézt balík z Prahy na Moravu a zpět za 102 minut. Co na tom, že ho nedoručí.

Celebrity:

Otec známého herce byl nájemný vrah, který tvrdil, že zabil i Kennedyho

Filmová hvězda Woody Harrelson čelí děsivému rodinnému tajemství. Jeho otec, Charles Harrelson, byl nájemný vrah, zabil federálního soudce a o jeho temné minulosti se herec dozvěděl až po letech.

Jídlo a pití:

Řetězec má novou obchodní strategii: Donutit zákazníky, aby se ošidili sami!

Některé obchodní řetězce snad mají speciální oddělení na hledání rafinovaných způsobů jak mást zákazníky. Jak jinak si vysvětlit přes měsíc starou praxi jednoho obchodu v pražských Kobylisích.