Čtvrtek, 18 července 2024
DomůKulturaČeská televize: Střelba ve škole ne, na Ukrajině ano!

Česká televize: Střelba ve škole ne, na Ukrajině ano!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Česká televize se rozhodla odložit vysílání druhé řady populárního seriálu Stíny v mlze, který původně zařadila do pondělního večerního vysílání. Tento krok byl motivován obsahem jednoho z dílů, ve kterém dochází ke střelbě ve škole. Vzhledem k nedávné tragédii na Filozofické fakultě, kde došlo k reálné střelbě, se vedení České televize domnívá, že by vysílání tohoto dílu v aktuálním kontextu bylo nevhodné a necitlivé vůči veřejnosti.

Jako alternativu nabídla reprízu první řady seriálu, která má divákům poskytnout možnost si znovu připomenout příběh a postavy před premiérou druhé řady. Toto rozhodnutí může být vnímáno jako projev citlivosti a zodpovědnosti vůči veřejnosti, zvláště v kontextu nedávných tragických událostí.

Na druhou stranu je zajímavé pozorovat, jak Česká televize zachází s podobnými tématy ve svých zpravodajských relacích. Přestože bylo odvysílání seriálu odloženo kvůli zobrazení střelby ve škole, ve zpravodajství se nebrání zobrazovat záběry střelby, výbuchů a jiného násilí z válečných konfliktů, jako je například situace na Ukrajině. Nabízí se tak otázka, na základě čeho Česká televize rozhoduje, co je a co není pro veřejnost vhodné.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: