Čtvrtek, 18 července 2024
DomůVolný časSeriál Ulice: Má produkce jen jeden notebook pro všechny?

Seriál Ulice: Má produkce jen jeden notebook pro všechny?

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Televizní seriál Ulice si získal srdce mnoha diváků svými fascinujícími příběhy a nezapomenutelnými postavami. A není to jen obyčejná podívaná; je to mozaika plná emotivních zvratů a komplexních charakterů. Přesto mezi těmi všemi příběhy vyčnívá jeden zvláštní detail, který jste možná také zaznamenali – a sice opakované používání stejného notebooku různými postavami.

Používání notebooku v seriálu není ničím neobvyklým, ale zvídavější diváci si možná všimli, že se většinou jedná o jeden a ten samý model. Policajtka Karla, ředitelka školy Magda, její bývalá láska Prokop, nový starosta, bankéřka Dita, Monika Farská, rodina Pumrových a další a další postavy – všichni používají stejný šedý notebook, kterému tvůrci seriálu na zádech přelepili logo výrobce tmavým kolečkem, aby se vyhnuli reklamě. V reálém světě by tomu tak nebylo. Každý z nás má jiné preference, každému se líbí něco jiného. V reálném světě bychom v seriálu museli vidět různé typy noteboků v různých velikostech, ale i barvách.
A tak by se mohlo zdát, že v rámci seriálu existuje určitá forma kolektivního sdílení.

Skutečnost je ale jiná. Jednak v seriálu nikdy nebyla zmínka o tom, že by notebook koloval mezi obyvateli Ulice a navíc, pokud vezmeme v úvahu, že policajtka Karla využívá notebook ke své práci policajtky, možné kolektivní sdílení nepřipadá v úvahu.

Pravděpodobnější je, že se jedná o nepozornost tvůrců, kteří z praktických důvodů používají pouze jeden notebook pro různé scény a postavy. Tento detail tak mohou někteří diváci vnímat jako zábavný prvek, který dodává seriálu jistou nechtěnou komičnost. Příště, až se zas budete dívat na Ulici, si sami zkuste spočítat, kolik postav používá stejný šedý notebook s tmavým kolečkem na zádech. Možná vás to překvapí a pobaví. Jak sami uvidíte, i v tak populárním seriálu mohou být drobné nedostatky, které mu dodávají nečekaný rozměr.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: