Čtvrtek, 18 července 2024
DomůJídlo a pitíPiňa colada: Příběh koktejlu, který promění váš domov v karibský ráj!

Piňa colada: Příběh koktejlu, který promění váš domov v karibský ráj!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Piňa colada – slova, která okamžitě evokují Karibik, slunce, pláže a dovolenou. Tento koktejl je jedním z nejoblíbenějších drinků na celém světě a jeho původ je přisuzován dvěma karibským ostrovům – Kubě a Portoriku. Bez ohledu na to, kde se poprvé objevil, jedno je jisté: jeho chuť a aroma nezklamou žádného milovníka tropických nápojů.

Piňa colada se skládá z rumu, kokosového mléka a ananasové šťávy. Tyto tři ingredience jsou důležité pro vytvoření dokonalého koktejlu, ale recept si můžete upravit podle vlastních preferencí. Někteří lidé do své piňa colady přidávají trochu cukru nebo citronové šťávy, aby jí dodali vlastní chuťovou nuanci. Fantazii se ale meze nekladou.

Historie piňa colady je fascinující a opředená mnoha tajemnými příběhy. Jedna z nejuznávanějších teorií uvádí, že koktejl vznikl v roce 1954 v hlavním městě Portorika San Juan v hotelu Caribe Hilton. Jako vynálezce je pak často uváděn barman Bartender Ramón „Monchito“ Marrero, který jednoho dne namíchal směs rumu, kokosového krému a ananasové šťávy. Koktejl se stal firemním nápojem hotelu a získal si popularitu jak mezi turisty, tak u místních​​​. Když se v 50. letech minulého století dostal do Spojených států amerických, stal se doslova trhákem a rychle se rozšířil do celého světa.

Existují ale i další příběhy o tom, jak piňa colada spatřila světlo světa. Ty ale sahají hlouběji do historie. Jedna legenda vypráví o portorickém pirátovi Robertu Cofresí z 19. století, který měl vynalézt předchůdce piňa colady pro povzbuzení své posádky. Ačkoliv tento příběh dodává koktejlu romantický nádech, většina důkazů a uznání směřuje k již zmíněnému Marrerovi a hotelu Caribe Hilton.

Nesmíme opomenout, že historie piňa colady se pojí i s vynálezem populární směsi ananasové šťávy, kokosového mléka a cukru, známé jako „coco loco“, která se stala základem jejího vytvoření.

Pokud si chcete vychutnat tu nejlepší piňa coladu, měli byste se vydat do Karibiku. V Portoriku najdete mnoho barů, kde vám namíchají dokonalý koktejl. Také můžete navštívit některý z karibských ostrovů a užít si tam slunce, pláže a neuvěřitelnou atmosféru, která je pro tento region tak charakteristická.

Mezi nejkrásnější karibské ostrovy patří Dominikánská republika, Kuba, Bahamy, Jamajka a Barbados. Každý z těchto ostrovů nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou přírodu, kulturu a historii. Můžete se projít po starých městech, navštívit historické památky, nebo se prostě jen tak válet na pláži a užívat si slunce a piňa coladu.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: