Čtvrtek, 18 července 2024
DomůNáboženstvíArmagedon: Rusko porazí Izrael, USA a nastane celosvětová komunistická totalita

Armagedon: Rusko porazí Izrael, USA a nastane celosvětová komunistická totalita

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Američtí filmoví producenti v poslední době zaměřují svoji pozornost k oblasti science fiction. V jejich filmech se často objevuje situace, kdy Zemi hrozí globální katastrofa, která může mít za následek zánik veškerého života na modré planetě. Takový katastrofický scénář se objevuje i ve filmu Armagedon amerického režiséra M. Baye. Planetě Zemi hrozí srážka s asteroidem velikosti Texasu a jediným způsobem, jak ji zachránit před zničením, je vyslat k asteroidu tým, který zde provede vrt hluboko pod povrch. Do něho je vložena jaderná nálož. Po jejím odpálení se nebezpečné těleso roztrhne na dvě části. Ty vlivem výbuchu změní směr a modrou planetu míjejí. Armagedon je zažehnán.

Filmový snímek není jen vyjádřením fantazie a představivosti svých tvůrců. Hrozba srážky s asteroidem je opravdu reálná. Už v roce 2003 uvolnila ČTK zprávu, podle které mohlo v roce 2014 k takové srážce dojít. K tomuto závěru tehdy došlo londýnské středisko pro pozorování objektů v blízkosti Země Near Earth Object Centre, podle kterého se asteroid o průměru 1200 metrů a hmotností kolem 2600 tun blížil k Zemi rychlostí 32 kilometrů za sekundu. Pracovníci amerického astrofyzikálního střediska vypočítali, že pokud by ke střetu došlo, síla možného nárazu by mohla představovat 350 tisíc megatun, což by mnohonásobně převyšovalo jakýkoliv jaderný výbuch, který kdy byl na Zemi proveden. A to by byl pro lidstvo opravdový Armagedon. Pravděpodobnost srážky byla vypočtena na 1 ku 909000. Naštěstí asteroid naši planetu minul.

Dalším příkladem hrozby z vesmíru byl asteroid 2023 DW. Tento objekt sledovala astronomická komunita kvůli jeho potenciálnímu kurzu, který mohl vést ke srážce se Zemí. Podobně jako v předchozím případě, byla pravděpodobnost srážky po dalších pozorováních a výpočtech shledána jako velmi nízká.

Armagedon v podobě zkázy z vesmíru by s největší pravděpodobností dostal nálepku přísně tajné. Někteří představitelé vlády Spojených států se domnívají, že by se taková skutečnost měla řádně utajit. Dr. Goeoffrey Sommer z Rand Corporation v Santa Monice je stejného názoru. Vychází z toho, že v situaci, pro kterou neexistuje žádné řešení, je třeba zachovat alespoň klid a zabránit panice. Podle jeho slov by takové utajení znamenalo blaho pro lidstvo. Při vší snaze o zmírnění následků by stejně nebylo možné včas vyklidit ohrožená území.

Monitoringem našeho vesmírného okolí se už desetiletí zabývá americká NASA. Mimo jiné se věnuje zkoumání asteroidů větších než jeden kilometr. Podle ní představují právě tato tělesa pro modrou planetu zničující nebezpečí. Zatím bylo objeveno přes šedesát procent oběžných drah takových objektů.

Výraz Armagedon má svůj původ v bibli. A na to poukazují zástupci řady náboženských společností. Podle nich ateisté vůbec nemají představu, co se za Armagedonem skrývá a dávat ho do souvislosti se srážkou s asteroidem je prý paranoidní. Slovo Armagedon se objevuje v poslední biblické knize Zjevení a jeho teologický význam znamená druhý příchod Krista v čele Božího království.

Už v minulosti byly různé apokalyptické události dávány do souvislosti s Armagedonem. V září roku 1918 na konci Velké války zaútočila dvanáctá turecká armáda držící frontovou linii v Damašku na starověký pomník Meddigo. Tuto bitvu popisuje kniha Book of Revelation. V její šestnácté kapitole autor naznačuje, že právě v roce 1918 nastal Armagedon. Moses David ze sekty Božích dětí později předpovídal, že se v roce 1986 odehraje válka válek – Armagedon. „Rusko v ní porazí Izrael a Spojené státy. Poté bude ustanovena celosvětová komunistická totalita a do ní se vrátí Kristus,“ hlásal Moses David. Ve 14. století byl za Armagedon považován největší mor v dějinách lidstva.

Slovo Armagedon bychom mohli volně přeložit také jako soudný den. Vše nasvědčuje tomu, že Armagedonu v tomto slova smyslu se dočkáme spíše než srážky s asteroidem nebo zásahu ze strany všemohoucího. Soudit bude lidstvo samo sebe. Svoji bezohlednost vůči modré planetě. Ta zatím dává svoji nespokojenost s lidskými obyvateli najevo prostřednictvím přírodních katastrof nejrůznějšího druhu. Až jí „dojde trpělivost“, může to stát lidstvo život.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: