Čtvrtek, 18 července 2024
DomůTrendyZásilkovna: Firma, kde balíky doručuje zřejmě Superman a stejně je nedodá.

Zásilkovna: Firma, kde balíky doručuje zřejmě Superman a stejně je nedodá.

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Na konci ledna jsem potřeboval odeslat balíček a rozhodl se k tomuto účelu využít služeb Zásilkovny. Balíček byl adresován do Letovic na Moravě. To jsem ale ještě netušil, že moji zásilku bude doručovat nejspíš Superman. Údaje o adresátovi jsem zadal prostřednictvím mobilní aplikace Zásilkovna.cz a balíček odnesl ve čtvrtek večer na podací místo Zásilkovny v Praze Kobylisích. Jaké bylo moje překvapení, když mě hned v pondělí aplikace Zásilkovny upozorňovala, že se balíček vrátil zpět na podací místo s tím, že ho adresát nepřijal. Podíval jsem se tedy na historii zásilky (viz obrázek níže). Balíček byl z podacího místa Zásilkovny svezen v pátek a na depo v Praze Štěrboholech dorazil v 15:24 hodin. Další informace o něm se objevuje o hodinu a 42 minut později v 17:05. Balíček je na depu v Praze, ale je u něho informace, že ho adresát nepřijal. A tak se nabízejí dvě varianty toho, co se v inkriminovaných 102 minutách odehrálo. Buď došlo k pochybení v systému Zásilkovny, či chybě způsobené lidským faktorem, nebo v Zásilkovně pracuje Superman. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak by se podařilo za tak krátkou dobu balíček dopravit na Moravu, aby ho zde adresát odmítl přijmout.

Stane se, řekl jsem si a dal se do řešení situace se Zásilkovnou. Přece jen, balíček doručen nebyl, adresát ho nedostal, a já chtěl vrátit zpět zaplacené peníze za službu, která nebyla poskytnuta. Zkusil jsem hovor na infolinku Zásilkovny. To jsem ale narazil. Komunikaci zajišťovala „plechová“ lady – robot, který vám zjistí akorát, kde se zásilka nachází a podá obecné informace jako jsou například ty o výdejních a podacích místech Zásilkovny. Když na něj promluvíte, že chcete vědět proč nebyla zásilka doručena, odpoví, že nerozumí. Řeknete virtuálnímu asistentovi, že chcete mluvit s člověkem, zase vám nerozumí. Po zhruba pěti minutách snažení a odečtení 10 Kč kreditu na sim kartě, jsem nic nevyřídil. Při druhém pokusu se mi nějakým způsobem podařilo mluvit se živým operátorem Zásilkovny. Nic jsem ale nevyřešil. Pracovnice jen dokola opakovala, že zásilku adresát odmítl převzít, ale nedokázala vysvětlit, jak ji ve 102 minutách dovezli z Prahy do Letovic a zpět. Když jsem požadoval vrácení peněz, pracovnice mě odkázala reklamační formulář Zásilkovny. Nevybíravě jsem se s ní rozloučil – poslal jsem ji do patřičných míst – a vyplnil reklamační formulář. Do dnešního dne mi Zásilkovna nedala vědět, jak to s mojí reklamací vypadá. Možná jsem přišel o 109 Kč za neposkytnutou službu. Zásilkovna ale přišla o dalšího klienta.

Když jsem navštívil facebookové stránky Zásilkovny, překvapilo mě, kolik lidí si na její služby v poslední době stěžuje. Stejně tak i na její inovativní způsob komunikace se zákazníky prostřednictvím jejího zBota. Inu, i s firmami, které mají slibné začátky, to může jít z kopce.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: