Čtvrtek, 18 července 2024
DomůCelebrityOtec známého herce byl nájemný vrah, který tvrdil, že zabil i Kennedyho

Otec známého herce byl nájemný vrah, který tvrdil, že zabil i Kennedyho

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Být slavnou osobností a mít za otce nájemného vraha, to snad nechcete zažít ani v nejhorším snu. Přesto je to realita, se kterou se musel vyrovnat Woody Harrelson, americký herec, kterého můžete znát například díky roli barmana Woodyho Boyda z televizního seriálu „Cheers“, za kterou získal hned několik ocenění, včetně ceny Emmy. Harrelsona proslavily i další filmy jako „Natural Born Killers“ nebo „The People vs. Larry Flynt“, který ho dokonce nominoval na Oscara. Není divu, že díky své schopnosti ztvárnit nejrůznější charaktery se stal vyhledávaným hercem v Hollywoodu.

Na pozadí jeho života a kariéry je však složité rodinné pozadí, které odhaluje překvapující a temné stránky. Otec herce, Charles Harrelson, byl totiž nájemný vrah odsouzený mimo jiné za vraždu federálního soudce Johna H. Wooda Jr. ve městě San Antonio v Texasu v roce 1979. A to je pozoruhodný kontrast mezi Woodyho úspěchem a temnou minulostí jeho rodiny.

Charles Harrelson strávil většinu svého života ve vězení. Jeho kriminální kariéra začala v roce 1959, kdy byl obviněn z loupeže v Los Angeles, kde pracoval jako prodejce encyklopedií. Později, v roce 1968, byl odsouzen za nájemnou vraždu obchodníka se zrním Sama Degelii Jr., za kterou od objednavatele obdržel 2000 dolarů. Za tento skutek mu soud vyměřil 15 let vězení, ale už po pěti letech byl za dobré chování z věznice propuštěn​.

Jeho nejznámějším zločinem je však vražda soudce Wooda, známého svými přísnými tresty pro drogové delikventy. Charles Harrelson spáchal tuto vraždu na objednávku texaského drogového magnáta Jimmyho Chagry. Zastřelil ho z vysokovýkonné pušky jednoho dne ráno, když se soudce chystal do práce. Za tento zločin byl odsouzen ke dvěma doživotním trestům​.

Zajímavostí je, že Charles Harrelson v průběhu svého života tvrdil, že zastřelil i prezidenta Johna F. Kennedyho. To však bylo zpochybněno. Vyšetřovatelé nabyli přesvědčení, že tyto výroky byly výsledkem halucinací způsobených užíváním vysokých dávek kokainu v době Harrelsonova zatčení. Nicméně toto jeho tvrzení se stalo předmětem mnoha konspiračních teorií. Ty však nebyly nikdy důvěryhodně potvrzeny​​.

O zločinné minulosti svého otce se Woody Harrelson dozvěděl zhruba ve svých dvanácti letech. Tehdy seděl na zadním sedadle auta a poslouchal rádio, ve kterém se zrovna probíral soudní proces s Charlesem Harrelsonem v souvislosti s vraždou obchodníka Sama Degelii. Woody si v tu chvíli uvědomil, že se hovoří o jeho otci. A to pro něj bylo šokující odhalení. Navzdory tomu, že Charles Harrelson strávil ve vězení mnoho let, jeho syn usiloval o jejich vzájemné sblížení. Otce ve vězení navštěvoval alespoň jednou ročně a investoval nemalé finanční prostředky ve snaze obnovit jeho soudní proces. Tyto snahy ale vyšly naprázdno.

Život a zločiny nájemného vraha Charlese Harrelsona měly značný vliv na veřejné vnímání a kariéru jeho syna Woodyho. Ten o svém otci často hovořil jako o charizmatickém, ale zároveň kontroverzním muži, jehož činy zásadně ovlivnily jeho život a kariéru​.
Charles Harrelson, otec Woodyho Harrelsona a nájemný vrah, zemřel 15. března 2007 ve věku 68 let na infarkt ve věznici ADX Florence.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: