Čtvrtek, 18 července 2024
DomůJídlo a pitíLoupete banán od stopky? Může se vám stát něco, co vás rozhodně...

Loupete banán od stopky? Může se vám stát něco, co vás rozhodně nepotěší!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Loupání banánu může být pro mnohé věda. Přestože na toto téma existují různé názory a metody, podle některých zdrojů existuje jediný způsob, který je považován za efektivní a správný. Jedná se o takzvanou „opičí metodu“, při které se banán loupe z opačné strany, než je stopka. Opice to dělají tak, že stisknou protější tupou špičku banánu a pozvolným tahem do strany slupku přirozeně rozdělí na dvě části. Z banánu ji tak snadno stáhnou a plod zůstane nepoškozený. Pokud tento způsob loupání banánu vyzkoušíte i vy, zjistíte, že se nemusíte „mordovat“ s obtížně odstranitelnou stopkou, udržíte si čisté ruce​​​ a hlavně zabráníte rozmačkání banánu, ke kterému právě při loupání od stopky často dochází. A rozmačkaný banán, to je něco, co fakt nechcete!

Je zajímavé, že většina lidí má tendenci banán loupat právě od stopky. A dokonce to považují za tradiční metodu. Nicméně, opice a někteří jedinci preferují loupaní z opačného konce. Prý je to intuitivnější a efektivnější, s banánem se lépe manipuluje a minimalizuje se riziko jeho poškození.

Banány jsou fascinující ovoce. Přestože je mnoho lidí přesvědčeno, že rostou na stromech, ve skutečnosti patří banánovníky mezi nejvyšší trávy světa. Banány jsou také přirozeně radioaktivní, a to kvůli vysokému obsahu draslíku. Navíc patří k nejstarším domestikovaným plodinám naší planety. Historikové dokonce tvrdí, že se pěstovaly již před 10000 lety. Banány jsou skvělým zdrojem energie. Obsahují tři přirozené cukry – sacharózu, fruktózu a glukózu. Spolu s vlákninou jsou schopné dodat lidskému tělu dlouhotrvající energii. Kromě toho jsou banány také jedním z největších zdrojů vitamínu B6, který podporuje tvorbu červených krvinek a neurotransmiterů.

Banány jsou nejen chutné, ale také velmi prospěšné pro zdraví. Mají vysoký obsah vitamínu C, který podporuje imunitní systém, a jsou bohaté na vlákninu, což přispívá k dobrému trávení. Banány mohou také působit jako přírodní antidepresivum díky vysokému obsahu tryptofanu, který tělo přeměňuje na serotonin, známý jako hormon štěstí. Tyto vlastnosti dělají z banánů nejen výbornou svačinu pro okamžitý přísun energie, ale také důležitou součást zdravého stravování.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: