Čtvrtek, 18 července 2024
DomůUdálostiPrůměrný důchod pro disidenty aneb Nepracuj a měj se líp!

Průměrný důchod pro disidenty aneb Nepracuj a měj se líp!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Dnes ráno mě doslova nazdvihla ze židle zpráva, která zaručeně i v mnohých z vás vyvolá otázky a rozhořčení. Podle informací Seznam Zpráv česká vláda schválila, že disidenti budou dostávat průměrný důchod. Také vás to překvapuje? Ptáte se, čím si zasloužili takovou odměnu? Proč by měl někdo dostávat průměrný důchod za to, že do systému téměř nepřispíval?

Schválení průměrného důchodu pro disidenty českou vládou je opravdu kontroverzní téma. Mnoho lidí se ptá, za co si disidenti takovou odměnu zaslouží, zatímco jiní poukazují na to, že pracovali a bojovali proti režimu, ale neměli stejné možnosti jako ostatní.

Je to složité, nicméně po revoluci v roce 1989 měli disidenti možnost se plně začlenit do pracovního procesu, stejně jako každý jiný z nás. Místo toho mají být nyní odměňováni za to, že tak neučinili. Jak je to možné? Vždyť mnoho z nás, ač celý život tvrdě pracujeme, nedosáhneme na takové výhody.

Vzpomeňme si na nedávnou hladovku dvou disidentských „dědků“ před sídlem vlády. Představa, že vláda najde peníze pro zvýšení jejich důchodů, zatímco ostatní starší občané, kteří celý život tvrdě pracovali, se musí spokojit s malým důchodem, je nejen nepříjemná, ale také vypovídá o stavu naší společnosti. Ptám se, kde je spravedlnost?

A co víc, není to jen o disidentech. Existují jedinci, kteří se rozhodli nepracovat a zneužívají štědrý systém sociálních dávek. Příspěvky na bydlení, podpora v nezaměstnanosti, a další benefity, které jsou financovány z našich daní. Ano, my, kteří denně vstáváme do práce v domnění, že si tím zajistíme lepší život, platíme na ty, kteří se rozhodli se životem „proflákat“ a nic nedělat!

Je čas se zamyslet nad tím, co to vypovídá o naší společnosti a systému. Jak lze nalézt motivaci k práci, když ti, kteří nepracují, jsou často odměňováni stejně dobře nebo dokonce lépe? Kde jsme udělali chybu? A co můžeme udělat, abychom zajistili, že odměňování bude spravedlivé a zasloužené pro všechny?

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: