Čtvrtek, 18 července 2024
DomůCelebrityHelena Růžičková: Skvělá věštkyně a milovaná herečka

Helena Růžičková: Skvělá věštkyně a milovaná herečka

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Dnes si připomínáme 20 let od úmrtí nezapomenutelné české herečky Heleny Růžičkové, jedinečného hereckého talentu, výjimečné věštkyně a milující matky. Její přirozená otevřenost a upřímnost, ztělesněná heslem „co na srdci, to na jazyku“, ji učinily milovanou a obdivovanou osobností českého umění a kultury.

Helena Růžičková byla významnou postavou nejen na divadelních prknech a filmovém plátně, ale i v oblasti ezoteriky. Po matce zdědila věštecké schopnosti a plány osudu četla z kávové sedliny nebo z ruky. Mezi osobnostmi, kterým věštila budoucnost, byla například Yvetta Blanarovičová. Té předpověděla narození syna. Haně Zagorové zas vyvěštila osudovou lásku v jejích šestačtyřiceti letech a Martě Vančurové předpověděla zákeřnou nemoc, kterou, jak se později ukázalo, byla rakovina prsu​.

Jednou z nejzajímavějších předpovědí Heleny Růžičkové bylo údajné zvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky, a to na dvě volební období. Tuto předpověď už před mnoha lety zaznamenala při rodinných návštěvách u herečky její blízká přítelkyně Marie Formáčková. Zeman totiž bydlel ve stejném domě jako syn Heleny Růžičkové Jiří a rodinu herečky navštěvoval.

Helena Růžičková si byla vědoma svého osudu a věděla, že onemocní rakovinou, což si předpověděla a také se to stalo. Přestože se dlouho a statečně s nemocí rvala, její tělo oslabené chemoterapiemi a ozařováním nakonec podlehlo. Zemřela 4. ledna 2004 na selhání ledvin ve Fakultní nemocnici v Plzni. Herečka se smrti nebála a prohlásila, že se těší na setkání se svým manželem a synem, kteří ji předčasně opustili.

Helena Růžičková zanechala významný otisk v české kultuře a zábavě. Její schopnosti a předpovědi vzbuzovaly zájem mnoha známých osobností, což svědčí o jejím velkém vlivu. Byla to žena mnoha talentů, jejíž památka a odkaz zůstávají pevnou součástí českého kulturního dědictví.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: