Čtvrtek, 18 července 2024
DomůTajemnoNeopustili nás: Šokující příběhy duchů, kteří stále bloudí mezi námi

Neopustili nás: Šokující příběhy duchů, kteří stále bloudí mezi námi

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Duše zemřelých
Snad nejvžitější teorie předpokládá, že duchové představují duše zemřelých, které jsou ještě nějakým způsobem vázány k pozemskému životu. Za tím mohou stát například nevyřešené problematické vztahy v rodině, které sahají hluboko do minulosti a přetrvávají několik generací. V jiném případě může být duchem jedinec, který byl za svého života silně vázán na pozemský svět. Takový duch se zpravidla zdržuje v místě svého bydliště nebo v blízkosti milované osoby. Duše mrtvých se pak mohou vyskytovat i v místech vyzařujících negativní energie nebo tam kde je či býval hřbitov. Podle této teorie se vždy jedná o lidské jedince, jejichž duše silně přilnula k nějakému člověku, místu, ale i věci.

Takovým příkladem může být příběh paní Dany z Tachovska, která před několika lety bojovala s agresivními duchy. Vše začalo tím, že v domě z neznámých důvodů vrzal nábytek. To se postupem času stupňovalo, přidaly se kroky a podivný smích. Vše vygradovalo když jednoho večera prolétla paní Daně kolem hlavy žehlička. To už ve svém domě nevydržela a dočasný azyl našla u své kamarádky. Situaci vyřešila za pomoci psychotronika. Ten zjistil, že podivné události souvisí s hrníčkem, který obdržela darem. Uvedeného předmětu se zbavila a spolu s ním i nezvaného hosta. Od té doby má v domě klid.

Návštěvy z jiné dimenze
Někteří zastánci posmrtného života se domnívají, že smrtí člověka život nekončí. Dochází k jisté metamorfóze, kdy lidský jedinec opouští svou tělesnou schránku a jeho život pokračuje v jiné formě a v jiné dimenzi. Tyto entity pak mohou cestovat do našeho světa a zde se projevovat v podobě nám známých duchů. Většinou se zjevují krátce a přicházejí proto, aby blízkou osobu varovaly před možným nebezpečím. S nadsázkou lze konstatovat, že do jisté míry dokáží svou návštěvou ovlivnit osud daného člověka. Tito duchové jsou pak označováni jako andělé strážní.

Podobné setkání zažila i paní Jarmila z Prahy. Tu jedné noci probudil hlas zemřelého manžela, který ji naléhavě prosil, aby se druhý den vydala do zaměstnání o něco později než obvykle. Paní Jarmila poslechla. Do práce vyjela se svým vozem o deset minut déle. Cestou míjela trojici havarovaných vozidel. Jak později zjistila, při havárii zemřeli dva lidé. Dodnes je přesvědčena, že jí zesnulý manžel zachránil život.

Andělé a další duchovní bytosti
Z pohledu věřících je otázka problematiky duchů jasná. Podle nich jsou duchové andělé, démoni a další duchovní bytosti. Zejména démoni (padlí andělé) se pak mohou vydávat za zemřelé. V jiných případech se mohou spojit s fyzickým tělem člověka a ovládnout ho. Tento stav je znám jako posedlost démony. Ta se projevuje například epileptickými příznaky, neschopností mluvit, změnou chování, potřebou ničit a škodit. Jediné co pomůže od zlých duchů, je vymítání. Tím se zabývají takzvaní exorcisté, zpravidla biskupem pověření kněží, kteří dokáží z těla člověka nežádoucího ducha vyhnat.

Duchové z jiných planet
Zastánci archeoastronautiky mají také své vysvětlení. Podle nich mohou být duchové mimozemské bytosti, které navštívily naší planetu. Argumentují tím, že svědectví lidí, kteří se setkali s mimozemšťany, jsou velmi podobná těm, která přicházejí od jedinců, jenž byli v kontaktu s duchy. V obou případech prý dochází k poklesu teploty, bytosti mají mlhavý opar a pozorovatele provází krátkodobý pocit paralyzace.

Jak vidno, duchové jsou různí a je jen na vás, ke které z teorií se přikloníte. Jediné, co můžeme s jistotou říci je, že se jedná o nadpřirozené bytosti mlhovité konzistence.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: