Čtvrtek, 18 července 2024
DomůTajemnoSkrytí mezi námi: Tajemství mimozemských bytostí na Zemi

Skrytí mezi námi: Tajemství mimozemských bytostí na Zemi

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Různé druhy mimozemských bytostí a jejich možné interakce s naší planetou jsou tématem, které fascinuje a vytváří řadu spekulací. Tento článek se věnuje jednotlivým skupinám mimozemšťanů, které byly popsány v různých zprávách a teoriích – od záhadných šediváků až po tajemné stříbrňáky a další. Každá skupina má své vlastní charakteristiky a záhadné aspekty.

Šediváci
Nejznámější a nejrozšířenější mimozemský druh na naší planetě. Tyto bytosti byly poprvé zdokumentovány už v roce 1947, kdy byla jejich těla nalezena po havárii mimozemského plavidla v oblasti Rooswell v Novém Mexiku. Jsou známí tím, že Zemi využívají jako zdroj biologického materiálu, oplodňují lidské ženy a následně odebírají jejich plody, na lidech provádí nejrůznější pokusy a vkládají do jejich těl implantáty. Za účelem získání biologického materiálu mrzačí nejen dobytek, ale i lidi. Zastánci archeoastronautiky jsou toho názoru, že tato skupina využívá naší planetu za tiché podpory vlády Spojených států amerických a v prostředí utajované vojenské základny Area 51 s lidmi spolupracuje na nejrůznějších projektech.

Mimozemšťané siví
Tento druh patří k dalším známým návštěvníkům naší planety. Jedná se asi o 130 cm vysoké bytosti šedé barvy, které mají protáhlou hlavu a černé oči. Jsou natolik vyspělé, že nedisponují reproduktivními orgány a množí se klonováním. Dobývají obydlené planety, kde se snaží pomocí genového inženýrství vytvářet nové bytosti.

Stříbrňáci
První zmínky o nich přicházely na začátku devadesátých let minulého století. Asi jeden a půl metru vysoké bytosti, zahalené ve stříbřité mlhovině, se jen tak pohybují většinou po prostorách bytu. Nevydávají žádné zvuky, ani se nesnaží navázat kontakt. Vždy jsou jen pouhými diváky. Při setkání s nimi provází pozorovatele většinou pocit paralyzace. Co je cílem jejich návštěv, není dosud známo. Ve světové literatuře se neobjevují, a tak se pravděpodobně jedná o českou raritu.

Umiti
Svůj vzhled umí dokonale přizpůsobit lidské podobě, a tak je lze jen stěží rozeznat. Před několika lety byli prý spatřeni při atentátu na vídeňském letišti. Při přestřelce došlo ke zranění dvou příslušníků této civilizace. Ti následně odmítli lékařskou pomoc a zmizeli.

Replitáni
Tento poddruh šediváků se vyznačuje tím, že má lidská těla a ještěří tvář. Replitáni jsou vysocí kolem 190 cm, studenokrevní a schopní hibernace. Ve své domovině žijí v podzemí. Jsou to velcí agresoři, kteří prý spolu s šediváky představují pro naši planetu opravdové zlo.

Lyřané
Mezi ostatními lidmi byste je téměř nepoznali. Mají o něco světlejší kůži a jsou vyšší. Má se zato, že Zemi navštívili poprvé už v dobách bájné Atlantidy, poté co jejich domovská planeta utrpěla vlivem války značnou zkázu.

Men in Black
Bytosti oblečené v černých oblecích o sobě prohlašují, že jsou vládní agenti. Objevují se zpravidla v místech, kde bylo pozorováno UFO a snaží se zastrašovat svědky události. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o agenty pracující pro vládu nebo některou z tajných organizací, jedná se zřejmě o vyspělé roboty vyšších inteligencí, kteří mají za úkol zahlazovat stopy. Tato skupina je však závislá na zdroji energie a svých vesmírných tvůrcích.

Teorie a zprávy o mimozemských bytostech, které údajně žijí na naší planetě, vyvolávají zájem a diskuzi mnoha fanoušků archeoastronautiky po celém světě. Mnohé z uvedených informací nelze jednoznačně ověřit, a zůstávají tak v oblasti sci-fi a paranormálních teorií. Stále však ponechávají otevřené otázky o možnosti existence mimozemského života.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: