Čtvrtek, 18 července 2024
DomůCelebritySkandály celebrit 2023: Fallonův pád, Diddyho obvinění a Lizzo pod palbou!

Skandály celebrit 2023: Fallonův pád, Diddyho obvinění a Lizzo pod palbou!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

V roce 2023 se ve světě celebrit objevila řada kontroverzních momentů a skandálů, které zaujaly pozornost veřejnosti. Zde jsou některé z nich:

Komik Jimmy Fallon a zdeptaní zaměstnanci na The Tonight Show: Jimmy Fallon je americký komik, herec a televizní moderátor, známý především díky své noční talk show The Tonight Show Starring. Tato show je jednou z nejstarších a nejuznávanějších v historii americké televize. Vysílá se na kanálu NBC. Show kombinuje rozhovory s celebritami, komediální skeče a hudební vystoupení.

V září 2023 vydal významný americký časopis Rolling Stone, který se zaměřuje na populární kulturu, politiku a hudbu, článek, ve kterém 16 současných i bývalých zaměstnanců této show obvinilo Fallona z nevhodného chování v pracovním prostředí. Zprávy uváděly, že na show panuje toxická atmosféra, zaměstnanci jsou psychicky deptáni a pláčí v šatnách.
Fallon po tomto mediálním skandálu svolal schůzku, kde se omluvil za případné nepříjemnosti, které mohlo jeho chování způsobit. Několik současných zaměstnanců však článek popřelo a vyslovilo Fallonovi podporu s tím, že pracovní prostředí na show je pozitivní a motivující.

​​​Rapper Sean „Diddy“ Combs a obvinění ze sexuálního napadení: Koncem listopadu čelil americký hudební producent a rapper Sean „Diddy“ Combs řadě obvinění ze sexuálního násilí. To proti němu vznesla i jeho bývalá partnerka, zpěvačka Cassie Ventura, která se současně domáhala odškodného ve výši několika milionů dolarů. Podala proti svému „ex“ žalobu, avšak ta byla nakonec vyřešena mimosoudně. V následujících dnech se objevily další tři žaloby obviňující rappera Sean „Diddy“ Combs ze sexuálního násilí spáchaného v období let 1990 až 2003. Na základě těchto obvinění pak řada společností a spolupracovníků ukončila s Combsenem spolupráci.

V jednom z případů byl obviněn, že v roce 1991 omámil a sexuálně napadl ženu, která nyní tvrdí, že se stala i obětí nelegálního zveřejnění svých intimních fotografií, známého jako revenge porno. Combs toto obvinění odmítl a označil ho za smyšlené a podané pouze za účelem získání peněz.

Sean „Diddy“ Combs je známý jako vlivný hip-hopový producent a výkonný ředitel, který získal tři ceny Grammy a dvě ceny MTV Video Music Awards. Je zakladatelem oděvního maloobchodu Sean John a od roku 2007 i brand ambasadorem pro prodejce vodky Cîroc. V roce 2013 se stal spoluzakladatelem televizní sítě a zpravodajského webu Revolt. V roce 2022 odhadl Forbes jeho čisté jmění na 1 miliardu USD​​​​.

Lizzo a obvinění ze sexuálního obtěžování tanečníků: V srpnu 2023 se americká zpěvačka Lizzo stala středem pozornosti, když ji tři její bývalí tanečníci obvinili ze sexuálního obtěžování. Po jednom z koncertů v Amsterdamu měla Lizzo spolu se svým týmem navštívit klub v proslulé amsterdamské čtvrti Red Light District. A právě zde mělo dojít k situacím, které tanečníci považují za ponižující a zasahující do jejich osobní integrity.

Arianna Davis, jedna z tanečnic, která Lizzo žaluje, tvrdí, že byla nucena se dotýkat nahé umělkyně, která ji navíc ponižovala, že je tlustá a dostatečně se nevěnuje svému tanečnímu umění. Později byla Davisová z pracovního poměru propuštěna za nahrávání schůzky, kde Lizzo hodnotila výkony tanečníků. Mezi další obvinění patří diskriminace, útok a neoprávněné zadržení.

V reakci na tato obvinění Lizzo uvedla, že se cítí zraněná a nechce, aby její dobrá práce byla zastiňována těmito nepříjemnými událostmi. Vyjádřila zklamání, že je zpochybňována její pracovní etika, morálka a respektování ostatních. Zároveň popřela, že by se dopustila šikany svých zaměstnanců.

Na druhé straně, právní zástupci Lizzo podali návrh na zamítnutí žaloby, kterou označili za bezpředmětnou a provokativní. Argumentovali, že je chybně sepsaná, protože obvinění nemají žádnou spojitost s Kalifornií, kde byla podána.

Tento případ vyvolal silné reakce mezi fanoušky na sociálních sítích, kde mnozí vyjádřili šok a zklamání. Někteří poukazují na to, že pokud se obvinění ukáží jako pravdivá, bude to v rozporu s veřejným obrazem Lizzo, která se prezentuje jako pozitivní a láskyplná.

Jonathan Majors a obvinění z domácího násilí: Herec Jonathan Majors známý svými rolemi v Hollywoodu a Marvel Cinematic Universe čelil v letošním roce několika obviněním z domácího násilí a nyní v prosinci 2023 byl manhattanskou porotou shledán vinným ze dvou trestných činů souvisejících s napadením a obtěžováním bývalé přítelkyně Grace Jabbari. Přestože byl zproštěn dalších dvou obvinění, tento verdikt měl zásadní dopad na jeho další život.

Kariéra Jonathana Majorse v Hollywoodu, kde hrál ve filmech Creed III, Ant-Man 3 a v nezávislém filmu Magazine Dreams, vzala vlivem uvedených obvinění za své. Marvel Studios se rozhodly s ním ukončit spolupráci hned po vynesení verdiktu. To vedlo k tomu, že přišel o důležitou roli Kang the Conqueror v nadcházejících filmech Marvel, včetně filmu Avengers: The Kang Dynasty.

Po obviněních z domácího násilí ukončila spolupráci s Jonathanem Majorem jak jeho talentová agentura Entertainment 360, tak i jeho PR firma Lede Company. Nicméně i nadále zůstává zastoupen agenturou WME.

Vynesení trestu pro Jonathana Majorse je naplánováno na únor 2024. Hrozí mu až roční vězení za napadení a obtěžování. Tento případ a jeho důsledky ukazují, jak vážně je téma domácího násilí vnímáno ve veřejnosti a ve filmovém průmyslu.

Priscilla Presley versus vnučka Riley Keough: Po nedávném úmrtí jediné dcery legendárního zpěváka Elvise Presleyho Lisy Marie Presley se mezi její matkou Priscillou Presley a dcerou Riley Keough rozvinul právní spor o dědictví a zejména o to, kdo bude mít kontrolu nad majetkem a právy zpěváka Elvise Presleyho. Aktiva zahrnovala zejména dům Graceland a podíl na společnosti, která spravuje Elvisův hudební odkaz.

Priscilla Presley požádala o přezkoumání změny v závěti své dcery z roku 2016, která ji v tomto dokumentu jako správkyni majetku nahradila její vnučkou Riley a jejím bratrem Benjaminem. Priscilla tvrdila, že dokument nebyl řádně ověřen. Spor se nakonec podařilo vyřešit mimosoudně, přičemž Riley souhlasila s vyplacením 1 milionu dolarů Priscille a úhradou právních nákladů ve výši 400 000 dolarů. To jí umožnilo stát se jediným správcem Elvisova majetku. Podrobnosti dohody nebyly zveřejněny, ale obě strany prohlásily, že jsou spokojeny.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: