Čtvrtek, 18 července 2024
DomůŽivotní stylChcete být v roce 2024 šťastní? Na toto nesmíte zapomenout!

Chcete být v roce 2024 šťastní? Na toto nesmíte zapomenout!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

S příchodem Nového roku se lidé po celém světě často upínají k různým rituálům a tradicím v naději, že jim přinesou štěstí a prosperitu. U nás v České republice se to projevuje zejména prostřednictvím lidových tradic, které jsou nejen fascinující, ale odrážejí i hluboké kořeny pověr a zvyků. Jednou z nejvýraznějších novoročních tradic je konzumace čočky na Nový rok, která se pojí s pověrou, že luštěnina připomínající svým tvarem mince, může přinést do domu finanční štěstí.

To ale není všechno, co byste měli, nebo spíš neměli, udělat. Pokud si chcete své štěstí na rok 2024 opravdu „pojistit“, pak, kromě konzumace čočky, nezapomeneňte ani na tyto novoroční tradice:

Vyhýbání se hádkám: Konflikty na Nový rok mohou přenést negativní energii do celého roku, a proto je důležité udržovat v tento den klid a harmonii.

Mít v kapse peníze: Nosit peníze v kapse na Nový rok je považováno za znamení finančního štěstí a prosperity pro nadcházející rok.

Neuklízet doma: Uklízení, zejména vymetání, by mohlo symbolicky „vymést“ štěstí z domu, takže se doporučuje nechat věci netknuté.

Jídlo a štěstí: Některé potraviny se považují za šťastné, zatímco jiné by mohly štěstí „odnést“. Například drůbež, ryby a zajíci by mohly štěstí „uletět, uplavat nebo utečt“, ale čočka či vepřové maso jsou považovány za symboly štěstí a prosperity.

Tyto tradice nejenže odrážejí kulturní hodnoty a pověry, ale také přispívají k udržování pocitu společenství a kontinuity mezi generacemi. Tak ať vás štěstí provází celým rokem 2024.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: