Čtvrtek, 18 července 2024
DomůZdravíŠtve vás pomerančová kůže? Víme jak na ní!

Štve vás pomerančová kůže? Víme jak na ní!

Josef Jiránek
Josef Jiránekhttps://inmedium.cz
Josef Jiránek působil čtyři roky na pozici redaktora v Jihočeských týdenících, byl dopisovatelem týdeníku Spirit a vydal knihu Po stopách tajemných úkazů. Dnes vede cestovatelské stránky CELEDO.cz, magazín o záhadách a tajemnu TAJEMNO.com a blog inMEDIUM.cz

Nejsou to jen nadbytečná kila, která mnohým ženám brání trávit volný čas v plavkách u bazénu nebo v létě na plovárně. Za zmínku stojí i celulitida – estetický problém, kdy se v oblasti hýždí a stehen tvoří nevzhledné dolíčky.

Díky svému hrbolatému vzezření je takto postižená tkáň označována také jako pomerančová kůže. Proč a jak k této změně dochází? Celulitida je dána mnoha faktory, které se na jejím vzniku podílí. Od nezdravého životního stylu v podobě nedostatečného pohybu a nevhodného stravování, přes hormonální vlivy u uživatelek antikoncepce a genetiku až po usazování toxinů v těle. Všechny tyto vlivy mají na svědomí zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou následně vytlačovány proti povrchu kůže a vytváří tak nevzhledné ďolíčky známé jako celulitida.

Celulitida postihuje ve větší míře ženy. Může za to ženský hormon estrogen, který se ve větším množství vyskytuje právě v hormonální antikoncepci. Hormon způsobuje menší cirkulaci krve a může za zadržování tekutin v tkáních. Ženy mají také tenčí kůži než muži a v partiích jako jsou boky, stehna a hýždě se jim ukládá více tuků.

Jasným favoritem při řešení celulitidy je rázová vlna. Jedná se o poměrně novou technologii, která je s úspěchem využívána i v klasické medicíně, například k rozbíjení ledvinových kamenů. Je to neinvazivní a zcela bezpečná metoda kombinující akustické a elektrické pulsy, které prostupují hluboko do podkoží a stimulují tkáň, podporují mikrocirkulaci a rozrušují zapouzdřené tukové buňky. To následně vede k uvolnění a vypnutí kůže. Výsledky jsou znatelné už po prvním ošetření. Pro nejlepší efekt je však doporučováno 6 – 10 takových zákroků. Důležité je samozřejmě i dodržování zásad zdravého životního stylu, aby se celulitida nevrátila.

Různé způsoby jak bojovat s celulitidou zná i alternativní medicína. Vzhledem k tomu, že celý problém spočívá v poruše cirkulace krve a lymfy, je vhodné provádění lymfatických masáží. Prospěšné je také nasazení detoxikačních kůr a vyčištění organismu od usazených škodlivin. Doporučuje se pití nejrůznějších detoxikačních čajů a konzumovat takzvané čistící potraviny. Mezi ty nejúčinnější patří například obyčejné brambory, jablka, kyselé zelí, špenát či brokolice. Někteří léčitelé doporučují i za studena lisovaný hroznový olej. Ten obsahuje množství bioaktivních látek, které pomáhají zvýšit elasticitu pokožky a zpevňují žilní a tepenné stěny. Dalším pomocníkem v boji s celulitidou může být i Jinan dvoulaločný, který příznivě ovlivňuje celý kardiovaskulární systém.

Celulitida nepředstavuje neřešitelný problém. Jak jsme zmínili existuje mnoho způsobů, kterými s ní lze bojovat. Nejjednodušší a snad nejpřínosnější je změna životního stylu. Vhodná životospráva a dostatek pohybu vám pomůže trvale řešit nejen celulitidu, ale i řadu dalších zdravotních obtíží.

Nejnovější články:

Matějská pouť v Praze: Předražené občerstvení s přirážkou až 1100%

Také se na pouti nebo na trzích neubráníte pokušení dát si voňavý bramborák, křupavý langoš nebo sladký trdelník? Víte, jaké jsou výrobní ceny těchto pokrmů a jak si na nich stánkaři „mastí“ kapsy?

Další z této kategorie:

Populární: